Blog
local_shipping Darmowa dostawa od 59 zł!
style Szeroki wybór produktów
update Wysyłka w 24h
heading-img heading-img

SPF to tajemniczy symbol umieszczany na kosmetykach przeciwsłonecznych. To skrót od Sun Protection Factor, który informuje, w jakim stopniu kosmetyki przeciwsłoneczne chronią skórę przed promieniami UVB, a w efekcie przed poparzeniem. Im większa wartość SPF, tym większą dawkę promieniowania skóra może przyjąć. Szukając produktów przeciwsłonecznych dla dzieci, wybieraj kremy ochronne z filtrami nie mniejszymi niż 30 SPF. Ich skóra jest bowiem znacznie cieńsza, zawiera mniej melaniny, a przez to jest znacznie bardziej narażona na oparzania słoneczne. Minimalny filtr zalecany dla osób dorosłych to SPF 15, który w 93% blokuje promieniowanie UVB. Wybierając krem dla dla siebie, bierz pod uwagę indywidualne preferencje, czyli rodzaj i odcień cery, wrażliwość na słońce oraz planowany czas ekspozycji na słońce. Aby zapewnić skórze pewną ochronę przeciwsłoneczną, należy aplikować odpowiednią ilość kosmetyku oraz pamiętać o jego systematycznej reaplikacji!

content__heading-img content__heading-img

DERMOKOSMETYKI PO OPALANIU

Rozgrzana słońcem skóra potrzebuje ukojenia i łagodnego ochłodzenia. Podczas kąpieli słonecznych warto mieć w pogotowiu wodę termalną, mgiełkę do ciała bądź naturalny hydrolat. Delikatne produkty w sprayu szybko schłodzą i orzeźwią, a dodatkowo odżywią skórę i zniwelują wywołane ekspozycją na słońce uczucie ściągnięcia.

content__heading-img content__heading-img

PRODUKTY NA OPARZENIA SŁONECZNE

Nieumiejętne, pozbawione umiaru i właściwej ochrony opalanie może poskutkować oparzeniami słonecznymi. Kompletując urlopową kosmetyczkę, wrzuć do niej łagodzący oparzenia hydrożel bądź piankę z pantenolem. Produkty z łagodzącymi składnikami aktywnymi, w wygodnej w aplikacji formie, pomogą w regeneracji podrażnionego naskórka, zredukują towarzyszący oparzeniom ból i świąd oraz wspomogą proces gojenia uszkodzonej skóry.

content__heading-img content__heading-img

AKTYWATORY OPALANIA

Osobom, które nie lubią długiego wylegiwania się na słońcu, a jednak marzą o złocistej skórze, z pomocą przychodzą aktywatory opalania. Aktywatory opalania to kosmetyki w formie sprayu, mgiełki czy lekkiego balsamu ze specjalnie skomponowaną formułą, która przyspiesza proces powstawania opalenizny, podkreśla jej zdrowy kolory i przedłuża trwałość.

content__heading-img content__heading-img

SUPLEMENTY

Do pełnego słońca sezonu warto przygotować się również od środka. Suplementując beta-karoten oraz witaminy: C i E, nie tylko przyspieszysz powstanie złocistej opalenizny, ale również ochronisz organizm przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Wszystkie te składniki to silne antyoksydanty, które neutralizują wolne rodniki i chronią skórę przed fotostarzeniem.